Zdjęcie w CV


5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Zdjęcie w CV

Wiele pytań i wątpliwości dla osób piszących swoje CV związanych jest ze zdjęciem.

Uporządkujmy tą kwestię. Zdjęcie w CV jest elementem, który pierwszy zwraca uwagę rekrutera. Może nawet sprawić, że aplikacja zostanie natychmiastowo odrzucona. Co więc zrobić aby prezentowało się ono dobrze?Zdjęcie w CV

Najważniejsze jest to aby zostało wykonane specjalnie na potrzeby CV. A oznacza to, iż nic nie powinno znajdować się w tle. Nawet jeśli zdjęcie jest prawidłowo wykadrowane, niedopuszczalne jest w moim przekonaniu aby w tle był fragment plaży z wakacji czy butelka Coca Coli z urodzin u cioci 🙂

Najlepiej jest skorzystać z fachowej pracy fotografa. Najlepiej takiego, który specjalizuje się w fotografii biznesowej. Jeśli nie mamy takiej możliwości to poprośmy osobę z naszego otoczenia aby na matowym tle (pusta ściana, zawieszone prześcieradło) wykonała nam kilkanaście fotek. Będziemy mogli wybrać tą na której wyglądamy najlepiej.

Ubiór? W wypadku poważnych, wysokich stanowisk (także każdego stanowiska związanego z bankowością, finansami)- strój biznesowy.
Gdy stanowiska są nieco mniej oficjalne, w mojej opinii, wystarczy koszula bez krawata u mężczyzn i odpowiadający temu strój u kobiet.

Bardzo częstym problemem jest format zdjęcia w Wordzie. Inaczej mówiąc, zdjęcie przeszkadza w strukturze, nie harmonizuje się z tekstem. Tu postępujemy następująco: prawy klik na zdjęcie / formatuj obraz / zakładka Układ / wybrać: za tekstem. Wtedy zdjęcie będzie można wkomponować odpowiednio w tekst.

W razie jakichkolwiek pytań, piszcie na maila lub w komentarzach.
TUTAJ sprawdź najważniejsze polskie strony z ofertami pracy.
Jak napisać podsumowanie w swoim CV? ZOBACZ
Myślisz o doszkoleniu się? Zobacz jak się do tego zabrać

Related Post

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes
Przeczytaj też:  Mail z odpowiedzią na ofertę pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *