Zainteresowania w CV


5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

O pozycji „zainteresowania” w CV powiedziano już wiele. I są to zdania bardzo podzielone. Ostatnio sporo głosów opowiada się za rezygnacją z tych informacji w swoim CV.

Czy jednak rzeczywiście rezygnować? 

Tak, jeśli chcemy wpisać: „Film, muzyka i dobra książka”. Tego typu informacje nie wyróżniają naszej kandydatury a raczej sprawiają, że upodobniamy się do (nieraz) setek innych kandydatów do oferowanej pracy. Pokazują też, że przy pisaniu tego dokumentu „idziemy na łatwiznę”- co może ująć nam punktów przy  ocenie.

Co więc zrobić?

Zdecydowanie polecam zastanowienie się nad tym co lubimy robić, czym się pasjonujemy. Powyższy przykład możemy rozwinąć: „Amerykańskie kino lat 70, polska muzyka rockowa czy szwedzkie kryminały”. To oczywiście przykład- ma on jednak wskazać kierunek- liczy się uszczegółowienie, pokazanie pasji.
Z całą jednak pewnością na tym co napiszemy musimy się rzeczywiście znać i tym pasjonować- wiele już przykładów było kiedy to rekruter, sam znający się na temacie, dopytywał o szczegóły.

Warto też pokusić się o jeszcze mniej standardowe informacje. Jeśli zajmujemy się fotografią krajobrazu i gdzieś w sieci się nią dzielimy- w CV można wkleić link do strony z tymi zdjęciami.
Jeśli piszemy bloga o polskich szlakach górskich- również warto się taką informacją podzielić.

Przeczytaj też:  Klauzula w CV

Generalna zasada jest jedna- „zainteresowania” mają zwrócić na nas uwagę osoby rekrutującej, oczywiście z pozytywną konotacją. Polecam więc dokładnie je przemyśleć zanim wpiszemy je w CV. Jeśli takowych nie mamy- polecam z tych informacji zrezygnować.

ZOBACZ jakie zdjęcie wybrać do CV.

Jak szkolić się za DARMO.

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *