Uniwersalne CV


5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Uniwersalne CV

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne CV- co jest rozczarowujące dla wielu osób, wiem o tym.

Wielokrotnie proszony byłem o napisanie uniwersalnego CV i listu motywacyjnego. Nigdy się jednak na to nie zgodziłem, bo w wypadku CV- uniwersalne podejście wykluczy jego skuteczność.Uniwersalne CV nie istnieje

Z CV jest jak z ofertą, którą nam proponują. Jeśli wchodząc do salonu samochodowego sprzedawca bez pytania o nasze preferencje zaproponuje nam mały, zwinny, miejski samochód a my posiadając liczną rodzinę przyszliśmy tam kupić kombi to czy sprzedawca nas przekona?

Podobnie jest z CV- musi być ono odpowiedzią na realne potrzeby pracodawcy. I dlatego przed każdą odpowiedzią na ogłoszenie, CV należy nieco zmienić, dostosować do oferty (sprawić aby było odpowiedzią na potrzeby Firmy).

Jak to zrobić?

Gdy mamy już napisane CV, stworzony profil zawodowy i wymienione wszystkie dotychczasowo zajmowane stanowiska i pełnione obowiązki, wtedy… dostosowujemy je do oferty.

Uważnie czytamy obowiązki wymienione w danym ogłoszeniu oraz wymagania w nim zawarte. Analizujemy, czym już się zajmowaliśmy i w której Firmie a następnie wpisujemy to w CV. Z kolei odpowiedzi na najważniejsze oczekiwania pracodawcy odpowiednio modyfikujemy i wpisujemy w nasz profil zawodowy.

Każde ogłoszenie nieco się od siebie różni więc warto czynność tą wykonać przed każdą odpowiedzią na ogłoszenie. Zdecydowanie wpłynie to na częstotliwość zapraszania nas na rozmowy kwalifikacyjne.
Nie musimy się też obawiać, że zajmie nam to dużo czasu. Odpowiadając na podobne oferty w tej samej branży, najczęściej zmiany będą jedynie kosmetyczne.

Warto pamiętać jeszcze o jednym- NIE wysłanie uniwersalnego CV, dostosowanie go do oferty, automatycznie postawi nas w gronie ok 10% kandydatów, którzy się postarali. A o 90% wzrosną szansę na rozmowę kwalifikacyjną.

Przeczytaj też:  Uniwersalne CV

Lista stron z ofertami pracy
Zapisywanie CV w formacie PDF
Jakie zdjęcie do CV?

Related Post

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *