Kto mi napisze CV?


4.33 avg. rating (88% score) - 3 votes

Coraz więcej osób korzysta z ofert profesjonalnego napisania CV i listu motywacyjnego. Zapotrzebowanie na te usługi rośnie i nie ma się co dziwić- dobrze wykonana tego typu usługa znacznie zwiększa prawdopodobieństwo bycia zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną.

Dlaczego warto?
Odpowiedź jest stosunkowo prosta- nie jesteśmy w stanie na wszystkim się znać. Po to istnieje zawód hydraulika abyśmy nie musieli samodzielnie naprawiać kranu jeśli, najprościej mówiąc, nie umiemy tego zrobić.
Jednocześnie profesjonalna pomoc w tym zakresie może znacznie przyspieszyć znalezienie nowej pracy a tym samym zapewnić oszczędność pieniędzy i nerwów poświęconych na bezowocne poszukiwania.
Także osoby aktualnie pracujące, świadomie kształtujące swoją karierę, warto aby profesjonalnie napisane CV posiadały.

Na co zwrócić uwagę?
Profesjonalna usługa napisania CV i listu motywacyjnego nie polega jedynie na doborze ciekawej szaty graficznej i zredagowaniu dokumentów. W mojej opinii równie ważne jest nauczenie osoby szukającej pracy jak może to robić samodzielnie i skutecznie. Składa się na to zestaw indywidualnych porad związanych z personalizowaniem dokumentów aplikacyjnych czy też pomocą w doborze odpowiednich narzędzi skutecznego znalezienia pracy.

Przeczytaj też:  Zamówienie CV i listu motywacyjnego

A może samemu?
Internet obfituje w darmowe wzory CV. Nie zapominajmy jednak, że z tych samych wzorów korzystają setki innych kandydatów. W taki sposób nie wyróżnimy naszej aplikacji. Dostępne wzory jednocześnie dają bardzo nikłe możliwości takiego napisania CV aby było ono odpowiedzią na konkretną ofertę pracy (stanowisko). Tym samym drastycznie spada skuteczność naszego CV.
Nie znaczy to oczywiście, że nie warto spróbować samodzielnie napisać CV. Jeśli jednak się na to zdecydujemy, zróbmy to z głową. Nie wpisujmy jedynie danych w konkretne rubryki. Wzorem najlepszych firm piszących CV stwórzmy taki dokument, który w oczach rekrutera będzie prezentował kandydata/tkę których ten poszukuje.

 

4.33 avg. rating (88% score) - 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *