Kreatywne CV w formie infografiki


5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote

Czy jest mi potrzebne kreatywne CV?

Od razu spieszę z odpowiedzią- kreatywne CV to zdecydowanie nie jest rozwiązanie dla każdego. Przedstawienie swojej osoby w taki sposób będzie dobrym rozwiązaniem dla osób , które ubiegają się o stanowiska na których kreatywność jest niezbędna lub wysoce porządana. Z pewnością więc będą to działy marketingu, pewnie stanowiska związane z pracą w branży rozrywkowej. Kreatywne CV nie przyda się (moim zdaniem) w pracy w finansach czy na stanowiskach urzędniczych. Natomiast nie wykluczam, że, np. aplikując jako pracownik biurowy kreatywnego CV nie warto wziąć pod uwagę. Na tego typu oferty zazwyczaj pojawia się ogromna ilość odpowiedzi więc warto rozważyć formę, która przyciągnie wzrok rekrutera.

Jak stworzyć kreatywne CV?

Jeśli jesteście pewni, że jest to rozwiązanie dla Was to polecam kreatywne CV w formie infografiki. Żyjemy w takich czasach, że powoli wracamy do pisma obrazkowego. Konkretne badania oraz rzesze marketingowców potwierdzają, że infografiki są doskonałym sposobem na przedstawienie informacji. Jest jednak ważna zasada, o której koniecznie należy pamiętać- posługujemy się w ogromnej większości ikonami i obrazami kosztem tekstu. Dotyczy to również CV. Warto więc z góry nastawić się, że forma pisana dokumentu zostanie w 90% zredukowana gdyż informacje będziemy musieli przedstawić w formie graficznej. To się jednak da zrobić, należy być kreatywnym 🙂

Kreatywne CV w formie infografiki

CV w formie infografiki

Polecam konkretne narzędzie do tworzenia infografik. Używam go codziennie i uważam za rewelacyjne. Tym narzędziem jest piktochart. Tworzenie infografik jest bajecznie proste nawet gdy nie mamy żadnych umiejętności graficznych. Praktycznie całość zbudowana jest na systemie drag and drop. Możemy wybrać gotowe wzory (template) i przerobić je na swoje potrzeby, bądz infografikę stworzyć zupełnie od podstaw. Wśród gotowych wzorów są także takie do przygotowania CV. W ograniczonym zakresie można z tego narzędzia skorzystać darmowo. Ja sam korzystam z wersji płatnej. Myślę, że jeśli będziecie zainteresowani stworzeniem dla siebie kreatywnego CV to warto będzie wykupić przynajmniej miesięczną subskrypcję. 

Related Post

5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote
Przeczytaj też:  Sukcesy zawodowe w CV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *