Jak szybko znaleźć pracę


5.00 avg. rating (98% score) - 3 votes

Dziś chciałem się zastanowić nad kwestią, która zapewne w dużej mierze dotyczy właśnie Ciebie jeśli trafiłeś na mojego bloga- jak szybko znaleźć pracę?

Jakie działania możesz podjąć aby zwiększyć swoje szanse na szybkie znalezienie pracy? Jest wiele kwestii, na które masz wpływ. Zastanówmy się więc nad kilkoma z nich.

Powiedz, że szukasz pracy swojej rodzinie i znajomymJak szybko znaleźć pracę

To bardzo ważne, aby Twoi bliscy wspierali Cię w znalezieniu pracy. Wyobraź sobie, że działa to jak „udostępnienie” w serwisach społecznościowych. Twoi przyjaciele znając sytuacje mogą informować o niej swoich znajomych i w ten sposób stworzysz sobie siatkę ludzi, którzy będą Cię wspierać a przede wszystkim poszukiwać dla Ciebie pracy. Pamiętajcie, że wiele wakatów nie pojawia się w formie ogólnodostępnych ofert o pracę a jedynie wiedzą o nich osoby pracujące w danej firmie. Nieraz pracodawca chce zatrudnić właśnie ludzi „z polecenia”, do których może od razu mieć większe zaufanie niż do człowieka „z ulicy” (czytaj- z ogłoszenia).

Nie ma się czego wstydzić- szukając pracy poinformujcie o tym fakcie Waszych bliskich, którzy mogą Wam w tym pomóc.

Przeczytaj też:  CV jako PDF
Pokaż się rekruterom

Jeśli jeszcze nie macie swoich profili w takich miejscach jak Linkedin, Goldenline czy Profeo to najwyższy czas to zmienić (a jeśli macie to uzupełnić dane o swojej karierze i dotychczasowych dokonaniach). Serwisy tego typu oferują też zmianę swojego „statusu” na poszukującego pracy. Z tą informacją z kolei zaznajamiają się osoby rekrutujące przy pomocy tego typu serwisów. Bardzo ważnym jest, aby Wasz profil był w pełni uzupełniony- profesjonalny i podkreślający Wasze dotychczasowe sukcesy zawodowe

Aktywnie wyszukuj oferty pracy

W szukaniu ofert musisz się wykazać dużą skutecznością. Absolutnie nie popełniaj błędu koncentrując się tylko na jednym, choćby największym serwisie internetowym z ofertami pracy. W ramach pomocy polecam Wam moje zestawienie stron z ofertami pracy. Jeśli posiadasz smartfona to zainstaluj sobie aplikację Indeed a aktualne oferty będziesz mieć zawsze pod ręką. Link do Google Play tutaj.

Na im więcej ofert prześlesz swoje CV tym większe będą Twoje szanse (choć musisz dopilnować jeszcze jednej kwestii o czym napiszę poniżej)

Wysyłanie CV nawet gdy firma aktualnie nie szuka pracownika

To bardzo ciekawy sposób, w dobie internetu praktycznie bezkosztowy. Aby jednak takie działanie miało sens to musisz dokładnie przemyśleć jakiej pracy szukasz. W jakiej branży i na jakich dotychczasowo stanowiskach pracowałeś/aś? Znajdź firmy konkurencyjne w stosunku do Twoich byłych. Albo penetruj rynek który jest Ci dobrze znany i zastanów się jakie korzyści osiągnęłaby konkretna firma z zatrudnienia Ciebie. Namierzenie adresu e-mail, na który można przesłać swoją aplikację nie powinno stworzyć dużego problemu (można poszukać na stronie bądź zadzwonić i zapytać o taki). Trzeba jednak pamiętać, że przesłanie takiego CV musi być bardzo dobrze umotywowane (z pokazaniem korzyści) i oczywiście „spersonalizowane” dokładnie na firmę do której się CV przesyła.

Przeczytaj też:  Kto mi napisze CV?
Jak szybko znaleźć pracę? Musisz mieć CV i list motywacyjny lepszy niż inni kandydaci

Na początek dobra wiadomość- większość dokumentów aplikających do pracodawców jest naprawdę kiepskiej jakości. Co to oznacza? Istnieje szansa, żeby się wyróżnić z tłumu nijakich CV i szybciej znaleźć pracę! Aby jednak to zrobić musisz mieć naprawde dobre- tak graficznie jak i merytorycznie napisane CV i list motywacyjny. Dodatkowo musi być ono sprofilowane pod konkretną ofertę pracy i podkreślać korzyści z zatrudnienia właśnie Ciebie.

Napisanie CV i listu motywacyjnego możesz zlecić.  Takie dokumenty pozwolą Ci zdecydowanie szybciej znaleźć pracę. Oczywiście również samodzielnie możesz napisać dobre dokumenty- poczytaj i obserwuj mojego bloga, który Ci w tym pomoże.

Temat „Jak szybko znaleźć pracę” oczywiście nie został do końca wyczerpany. Wkrótce zamieszczę dalsze porady. Jeśli macie pomysły, którymi chcielibyście się podzielić z innymi to piszcie na mojego maila.

 

Related Post

5.00 avg. rating (98% score) - 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *