Jak nie wpisać w CV zbyt dużo?


5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Bardzo często osoby piszące CV umieszczają w nim niepotrzebnie zbyt dużo informacji. Dzieje się tak dlatego, iż wydaje się naturalnym, że więcej równe jest lepiej. Niestety- nie w wypadku CV.

Tutaj nadmiar informacji może zaszkodzić. Osoba czytająca aplikację może zagubić się w gąszczu informacji i nie uda jej się wydobyć tego co najważniejsze.
A tym najistotniejszym jest pokazanie w swojej aplikacji, że spełnia się wymagania zawarte w ogłoszeniu. CV musi być indywidualną odpowiedzią na ofertę pracy.

Nie znaczy to jednak, że nie możemy pokazać całości naszych doświadczeń czy dokonań zawodowych. Możemy, proponuję jednak aby zrobić to za pomocą linku w CV, który przekieruje bardziej zainteresowanego rekrutera do naszego profilu, np. na goldenline.pl lub profeo.pl.

Od czego zacząć?
Proponuję w serwisie profeo.pl zbudować profesjonalną prezentację swojej osoby.
Standardowo zamieszczamy swoje zdjęcie oraz wpisujemy pełny przebieg kariery zawodowej. Tutaj im więcej wpiszemy informacji, tym lepszy efekt osiągniemy.
Z taką wizytówką dajemy także szansę zostania znalezionymi przez headhunterów, którzy przeszukując sieć mogą się zainteresować naszą kandydaturą do pracy w firmie ich klienta.

Przeczytaj też:  Sukcesy zawodowe w CV

Profeo.pl daje też olbrzymie możliwości prezentacji własnych osiągnięć zawodowych. Tym samym staje się idealną bazą do prowadzenia „dzienniczka swoich sukcesów”. 
Jeśli otrzymacie nagrodę za wzorowo przeprowadzony projekt lub zostaniecie „sprzedawcą miesiąca” w Waszej firmie- koniecznie wpiszcie to na Waszym profilu w profeo.pl. To genialna informacja nt. Waszych osiągnięć, która  z całą pewnością pozwoli Wam w przyszłości łatwiej znaleźć pracę- choćby poprzez solidne przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej.

W jakim formacie pliku wysyłać CV? Piszę o tym TUTAJ.

Masz jakieś pytania? Napisz do mnie.

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *