CV na 1 stronie A4


5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote

Jaka powinna być długość CV?

Dość powszechnie znaną opinią jest to, że CV powinno się zmieścić na jednej stronie A4. Co prawda, ostatnio większa ilość ekspertów wskazuje, że jeśli ilość ważnych informacji jest spora to można dokument rozszerzyć na więcej stron. Moim jednak zdaniem „stara szkoła” nie jest taka zła i jeśli jest możliwość to warto próbować zmieścić informacje na 1 stronie A4. Dlaczego? Istotnym jest, aby rekruter już w pierwszym „rzucie oka” mógł mieć dostęp do wszystkich istotnych informacji. Przewijanie stron na ekranie czy przekładanie kartek w poszukiwaniu jakiejś informacji, moim zdaniem, działa na niekorzyść kandydata. 

CV na 1 stronie A4

To jest też moment, w którym szczególnie istotnym jest wygląd samego CV- jego spójność. Tu warto popracować nad projektem dokumentu. Ważne, aby rekruter oglądając CV miał od razu spostrzeżenie, że jego autor się do stworzenia tej aplikacji dobrze przygotował. Pamiętajmy, że od razu rzutuje to na samego kandydata ogromnie zwiększając jego szansę na sukces. 

CV na 1 stronie A4

Jeśli mamy bogate doświadczenia zawodowe to jak zmieścić je na 1 stronie A4? Jest to możliwe! Warto jednak zacząć od tego, że nawet osoby ze skromnym doświadczeniem potrafią rozciągnąć swoje dokumenty na kilka stron- być może próbując stworzyć wrażenie bogatej kariery w przeszłości. Nie tędy droga. Pamiętajmy, że CV musi być odpowiedzią na konkretne oczekiwania zawarte w ofercie. Warto więc po prostu skupić się właśnie na tych aspektach. 

Może jednak być tak, że rzeczywiście mamy dużo elementów, które można w CV wpisać. Aby zmieścić się na 1 stronie A4 wybierzmy te najistotniejsze. To się da zrobić wtedy, gdy skoncentrujemy się na oczekiwaniach zawartych w ofercie. Kolejna sprawa to stworzenie CV w modelu dwukolumnowym, graficznie oddzielając obie sekcje od siebie. Wtedy w jednej z nich możemy zaprezentować kluczowe informacje, takie jak doświadczenie a w bocznym pasku opisać swoje pasje czy cel zawodowy. Umiejętne stworzenie dwukolumnowego CV, które zmieści się na jednej stronie jest doskonałym posunięciem, z którym mam bardzo dobre doswiadczenia. Jest ono po prostu skuteczne!

Related Post

5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote
Przeczytaj też:  Jak nie wpisać w CV zbyt dużo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *