Błędy w CV


5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Pisanie CV nie jest łatwe. Trzeba się do tego odpowiednio przygotować, poświęcić czas lub wynająć osobę która pisaniem CV się zajmuje.

Jeśli chcemy się zabrać do pisania CV samodzielnie, musimy wystrzegać się kilku błędów.
Jak już wiemy, CV nie może być uniwersalne– należy je napisać pod oczekiwania konkretnego pracodawcy. Zacznijmy więc od zakresu obowiązków z poprzednich (aktualnego) miejsc pracy.

Zakres obowiązków

Zacznijmy od tego, że zakres obowiązków u poprzednich pracodawców zawsze warto podać. Wystrzegajmy się sytuacji, w której wypisujemy jedynie daty zatrudnienia, nazwę firmy i zajmowane stanowisko. Zawsze dodajmy do tego pełnione obowiązki.

Ile obowiązków wymieniać?

To zależy od profilu firmy do której aplikujemy i wcześniejszych doświadczeń zawodowych.
Jeśli aplikujemy na stanowisko sekretarki i w przeszłości już pełniliśmy tą funkcję- wymieniamy szeroki zakres obowiązków (bo będzie on zbieżny z oczekiwaniami zawartymi w ofercie na którą aplikujemy). Jeśli jednak pracowaliśmy także na zupełnie odmiennym stanowisku (np. handlowiec) wymieniamy jedynie 1-2 obowiązki, w których doświadczenie będzie przydatne także w sekretariacie, np. redagowanie ofert handlowych.

Przeczytaj też:  Uniwersalne CV

Jakie obowiązki wpisywać?

Takie, których pracodawca oczekuje na danym stanowisku. Przeczytajmy ofertę, sprawdźmy wymagania. Zapiszmy na oddzielnej kartce czym już się zajmowaliśmy. Zastanówmy się jak przedstawić swoje pozostałe doświadczenia zawodowe aby pokazać, że będą one przydatne dla pracodawcy, do którego aplikujemy.

 

5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *